Wrestling RO

De ce il urasc pe John Cena - prima parte

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

De ce il urasc pe John Cena - prima parte

Mesaj Scris de edydin la data de Dum Dec 22, 2013 7:50 am

In fiecare an, noi vedem decat un singur om care ii se ofera totul pe masa, care isi bate joc de munca altora, care nu aduce nimic nou in federatie. Din aceasta cauza eu imi voi da cu parere in acest editorial despre omul Superman din WWE, care din pacate nu a reusit nici acum sa ma faca sa il urmaresc.

De fiecare data acest om popular care e pe placul fanilor ( in general cei mici il adora sau marksii) isi schimba echipamentul ca pe sosete pentru ca , trebuie si el sa vinda pentru companie, nu e asa Vince ? El aduce cei mai multi bani in companie, deoarece federatia a preferat sa se duca catre un public mai tanar, deci el este eroul copiilor cu gimmickul sau invechit. De fiecare data, cand Cena incepe sa faca un promo, pe gura lui ii iese acelasi lucruri, el este omul care ii bate pe toti, el nu va ceda niciodata, el este baiatul loial, si aceleasi lucruri. In fiecare meci de al lui, el reuseste de fiecare data sa isi castige meciurile prin aceleasi technici, cu urmatoarele ordini :

1 -> El incepe prin a face un contact si pe urma continua sa-si faca prizele sale mici.

2->Reuseste sa piarda controlul si incepe ca de obicei sa-si ia bataie pentru un moment.

Sursa : http://wrestlingromania.net/pareri-analize-de-ce-il-urasc-pe-cena-prima-parte/
3-> Sunt doua posibilitati: adversarul sau incepe sa-i faca un submission si el scapa prin a face manevra sa herculana pentru a face un pin, sau publicul ii striga numele si el incepe sa scape de manevra.

4-> El incepe sa-si faca manevra sa populara You Can”t See Me.

5-> Incearca sa-si faca o alta manevra de a sa pe numele de “Attitude” dar nu reuseste sa o aplice si iar el pierde controlul.

6-> Avand in vedere ca nu ia reusit cu ” Attitude-ul”, pe urma el incerca sa faca STF-ul sau.

7-> Adversarul cedeaza ori scapa de STF .

edydin
MANAGER
MANAGER

http://www.wrestlingromania.net

Sus In jos

Re: De ce il urasc pe John Cena - prima parte

Mesaj Scris de Daniel Carter la data de Dum Dec 22, 2013 8:12 am

Bravo pentru editorial, insa parca era mai bine sa intri un pic in detalii decat sa insiri etapele unui meci de-al lui Cena...

Daniel Carter
MANAGER
MANAGER

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum