Wrestling RO

Discutii Generale TNA Impact

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Discutii Generale TNA Impact

Mesaj Scris de Ivan la data de Sam Noi 17, 2012 1:01 pm

A mai fost in TNA prin 2002-2003, deci iti dai si tu seama cati ani are happy

Ivan
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

http://wrestlingro.forumer.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Galileo la data de Joi Noi 22, 2012 10:54 am

Azi sper sa ca Aries sa il cheme pe AJ Styles. Aries vs Styles suna foarte bine
Galileo

Sus In jos

Mesaj Scris de Adi. la data de Joi Noi 22, 2012 10:58 am

Playa a scris:Azi sper sa ca Aries sa il cheme pe AJ Styles. Aries vs Styles suna foarte bine

Ma tem sa nu intervina Hardy. happy

Adi.

Sus In jos

Mesaj Scris de Ivan la data de Joi Noi 22, 2012 11:03 am

Playa a scris:Azi sper sa ca Aries sa il cheme pe AJ Styles. Aries vs Styles suna foarte bine

http://wrestlingro.forumer.ro/t520-spoilers-tna-impact-wrestling-taping-results-for-11-25

Ivan
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Sus In jos

Mesaj Scris de Galileo la data de Vin Noi 23, 2012 9:10 am

Am vazut show-ul si acum o sa imi zic parerile, care sunt mixte big grin.

In primul rand, meciul dintre BRisco si Bischoff a fost prost ales, deaorece se vedea de departe ca Brisco e mult peste Bischoff, ceea ce il facea sa para pe fiul lui Garetj rokkie-ul din ring. Meciul a fost mult prea rapid impins spre final, ceea ce i-a facut pe fani sa nu se implice in el prea mult

Deci ieri-seara m-am convins ca Joey Ryan e grozav, iar meciul lui cu Chavo si promo-ul de dinainte a spus asta.

Shaw si Silva au facut un meci bun, amandoi aratand ca au potential.

Pot zice ca Hardy si York au "furat" show-ul azi-noapte. Au facut un meci faorte bun, York are un viitor mare chiar si la 35 de ani, la cat potential are.

Aj Styles si kazarian au facut un meci scurt si slab, dezamagit de acest meci.

Promo-ul de la final cu Aries si Brooke a fost plictisitor. De ce WWE-ul si TNA-ul trebuie sa preia unele de la altele cele maiu proaste idei si anume aceste love triangle-uri?

Galileo

Sus In jos

Mesaj Scris de Kevinsteen12 la data de Vin Noi 23, 2012 10:27 am

De ce dracului avem pentru a mia oara Styles vs. Daniels la Final Resolution? Astia nu mai stiu sa-i bage in altceva, deja m-am plictisit de feud-urile lor, chiar daca meciurile lor sunt grozave

Kevinsteen12

Sus In jos

Mesaj Scris de Kevinsteen12 la data de Vin Noi 23, 2012 6:10 pm

In momentul actual sunt foarte dezamagit de TNA deoarece au avut niste storyline-uri care au inceput destul de misto si pur si simplu s-au sters la cur cu ele.
1.Campionul actual este Jeff Hardy, care e praf la microfon si nu stiu daca in feud-ul cu Aries a spus mai mult de 10 cuvinte. El ca spot wrestler este destul de bun, dar ca wrestler nu e cine stie ce, iar gimmick-ul lui e de tot rahatul.

2.Chestia cu Aces & Eights deja a devenit penibila. La inceput, cam pana la PPV-ul Bound for Glory, aveam asteptari foarte mari de la acest stable, care se anunta un storyline foarte interesant, iar acum deja am ajuns in noiembrie, cred ca au trecut 5 luni, si stim doar 2 membri. Au lungit-o prea mult cu Aces & Eights, deja m-au facut sa ma satur de ei. Sa nu mai vorbim ca i-au dat victoria lui Angle la Turning Point...

3.Divizia feminina a scazut drastic, tin minte ca am vazut anul asta sau celalalt un Mickie James vs. Gail Kim - Steel Cage Match intr-un main-event al Impact-ului, un meci foarte bun, iar acum avem toata porcaria asta cu Jesse si Tara.

4.Un alt lucru este Joseph Park, care la inceput parea interesant, sincer sa fiu eram curios cum vor merge cu acest storyline si era destul de interesant modul in care ar fi trebuit sa-l gaseasca pe Abyss. Cred ca au trecut 5 luni, iar pe Park nu-l mai intereseaza de frate-su, el vrea sa se bata cu Aces & Eights.

5.O alta prostie enorma facuta de catre TNA este turn-faceul lui Bully Ray, e imposibil sa-l faci pe cel mai bun heel din companie babyface si am fost foarte dezamagit ca el nu era membru Aces & Eights.

6.Divizia de tag-team a scazut si ea, ce vremuri cand erau MCMG, Beer Money, Ink Inc, LAX iar acum cand vad ca actualii campioni la echipe sunt Chavo si Hernandez care pur si simplu sunte neinteresanti...Mai bine sa-i faca pe Daniels si Kazarian la loc campioni daca nu vor sa-i bage in peisajul centurii mondiale.

7.Titlul X-Division a scazut si el mult de cand nu mai e Aries campion, Ion a avut acel reign de tot rahatul, unde nu stiu daca si-a aparat centura de 3 ori, iar acum actualul campion este RVD care dupa parerea mea a devenit boring.

8.Sa nu mai vorbesc despre Hulk Hogan, care bate toti membri Aces & Eights de unul singur...Sper sa moara cat mai repede omu' asta.

In momentul actual, TNA-ul are doar 3 lucruri BUNE:

1.Titlul TV a crescut de cand e Samoa Joe campion, avand meciuri chiar si de 10-15 minute la un PPV, ceea ce in trecut de abia vedeai 4-5 minute si care se bateau la titlu prosti precum Robbie E (Cat pot sa-l urasc pe rahatul asta)

2.Al doilea lucru bun este ceea ce au facut la TP cu Styles, va deveni destul de interesant ce se va intampla cu el pana la BFG.UN lucru e clar, si anume ca va castiga BFG Series 2013. Sper ca pana atunci sa-l bage la titlul X Division sa-l mai creasca putin, dar vad ca iara baga aceleasi meciuri cu Daniels, de parca nu le-am vazut de 1000 de ori.

3. AUSTIN ARIES. Dupa mine, omul asta e genial si ar trebui tinut cat mai mult campion (ca HEEL), dar lasa ca ei il pun pe Hardy, ca doar de, unu e Jeff Hardy:|

In concluzie, cat timp Hogan si Bischoff sunt in TNA, nu va fi mare lucru. Booking-ul este foarte prost, au idei foarte bune cu unele storyline-uri, dar care ajung penibile si enervante, totusi, macar bine ca meciurile sunt mult mai bune decat ceea ce ofera WWE-ul.

Kevinsteen12

Sus In jos

Mesaj Scris de Hopsin la data de Sam Noi 24, 2012 2:36 am

STOP HATING ROBBIE E.
Hopsin

Sus In jos

Mesaj Scris de Kevinsteen12 la data de Sam Noi 24, 2012 2:42 am

Hopsin a scris:STOP HATING ROBBIE E.

:))

Kevinsteen12

Sus In jos

Mesaj Scris de Kevinsteen12 la data de Sam Noi 24, 2012 3:56 pm

Cat de penibil e TNA-ul, melodia de intrare a lui Jesse Godderz o folosea American Adonis (Chris Masters) in Ring Ka King.

(Intre 1:20 si 1:50)

(Intre 4:50 si 5:42)

Kevinsteen12

Sus In jos

Mesaj Scris de Hopsin la data de Dum Noi 25, 2012 1:04 am

Meh.... si The Patriot a folosit melodia de intrare a lui Angle in 1997. So what?
Hopsin

Sus In jos

Mesaj Scris de Kevinsteen12 la data de Dum Noi 25, 2012 6:15 am

Nu sunt de acord cu folosirea unei melodii la mai multi wrestleri, sincer cand am auzit melodia chiar m-am mirat putin si ma gandeam cum dracu l-au bagat pe Chris Masters:)) La fel mi se pare o prostie si la WWE ca au folosit melodia lui Ernest Miller la cacatu de Brodus Clay

Kevinsteen12

Sus In jos

Mesaj Scris de Hopsin la data de Dum Noi 25, 2012 8:12 am

Meh, nu vad de ce conteaza atat de mult pentru tine.
Hopsin

Sus In jos

Mesaj Scris de iMPACT la data de Lun Dec 03, 2012 8:09 am

Abia astept meciul de saptamana viitoare, Devon vs. Joe, eu cred ca ii va da centura lui Devon..

TNA ADDICTED !
iMPACT

Sus In jos

Mesaj Scris de Hopsin la data de Lun Dec 03, 2012 9:54 am

Probabil.
Hopsin

Sus In jos

Mesaj Scris de Galileo la data de Lun Dec 03, 2012 10:35 am

Chiar am fost entuziasmat cand am vazut ca Devon e membru Aces&Eights, insa acel entuziasm a pierit. Total

Galileo

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Dec 03, 2012 11:18 am

Kevinsteen12 a scris:In momentul actual sunt foarte dezamagit de TNA deoarece au avut niste storyline-uri care au inceput destul de misto si pur si simplu s-au sters la cur cu ele.
1.Campionul actual este Jeff Hardy, care e praf la microfon si nu stiu daca in feud-ul cu Aries a spus mai mult de 10 cuvinte. El ca spot wrestler este destul de bun, dar ca wrestler nu e cine stie ce, iar gimmick-ul lui e de tot rahatul.

2.Chestia cu Aces & Eights deja a devenit penibila. La inceput, cam pana la PPV-ul Bound for Glory, aveam asteptari foarte mari de la acest stable, care se anunta un storyline foarte interesant, iar acum deja am ajuns in noiembrie, cred ca au trecut 5 luni, si stim doar 2 membri. Au lungit-o prea mult cu Aces & Eights, deja m-au facut sa ma satur de ei. Sa nu mai vorbim ca i-au dat victoria lui Angle la Turning Point...

3.Divizia feminina a scazut drastic, tin minte ca am vazut anul asta sau celalalt un Mickie James vs. Gail Kim - Steel Cage Match intr-un main-event al Impact-ului, un meci foarte bun, iar acum avem toata porcaria asta cu Jesse si Tara.

4.Un alt lucru este Joseph Park, care la inceput parea interesant, sincer sa fiu eram curios cum vor merge cu acest storyline si era destul de interesant modul in care ar fi trebuit sa-l gaseasca pe Abyss. Cred ca au trecut 5 luni, iar pe Park nu-l mai intereseaza de frate-su, el vrea sa se bata cu Aces & Eights.

5.O alta prostie enorma facuta de catre TNA este turn-faceul lui Bully Ray, e imposibil sa-l faci pe cel mai bun heel din companie babyface si am fost foarte dezamagit ca el nu era membru Aces & Eights.

6.Divizia de tag-team a scazut si ea, ce vremuri cand erau MCMG, Beer Money, Ink Inc, LAX iar acum cand vad ca actualii campioni la echipe sunt Chavo si Hernandez care pur si simplu sunte neinteresanti...Mai bine sa-i faca pe Daniels si Kazarian la loc campioni daca nu vor sa-i bage in peisajul centurii mondiale.

7.Titlul X-Division a scazut si el mult de cand nu mai e Aries campion, Ion a avut acel reign de tot rahatul, unde nu stiu daca si-a aparat centura de 3 ori, iar acum actualul campion este RVD care dupa parerea mea a devenit boring.

8.Sa nu mai vorbesc despre Hulk Hogan, care bate toti membri Aces & Eights de unul singur...Sper sa moara cat mai repede omu' asta.

In momentul actual, TNA-ul are doar 3 lucruri BUNE:

1.Titlul TV a crescut de cand e Samoa Joe campion, avand meciuri chiar si de 10-15 minute la un PPV, ceea ce in trecut de abia vedeai 4-5 minute si care se bateau la titlu prosti precum Robbie E (Cat pot sa-l urasc pe rahatul asta)

2.Al doilea lucru bun este ceea ce au facut la TP cu Styles, va deveni destul de interesant ce se va intampla cu el pana la BFG.UN lucru e clar, si anume ca va castiga BFG Series 2013. Sper ca pana atunci sa-l bage la titlul X Division sa-l mai creasca putin, dar vad ca iara baga aceleasi meciuri cu Daniels, de parca nu le-am vazut de 1000 de ori.

3. AUSTIN ARIES. Dupa mine, omul asta e genial si ar trebui tinut cat mai mult campion (ca HEEL), dar lasa ca ei il pun pe Hardy, ca doar de, unu e Jeff Hardy:|

In concluzie, cat timp Hogan si Bischoff sunt in TNA, nu va fi mare lucru. Booking-ul este foarte prost, au idei foarte bune cu unele storyline-uri, dar care ajung penibile si enervante, totusi, macar bine ca meciurile sunt mult mai bune decat ceea ce ofera WWE-ul.

Cum de vad postul asta tocmai acum? De ce nu mi-a aparut ca mesaj nou? Chiar vroiam sa zic si eu lucrurile astea, dar daca ai zis tu, voi zice pentru WWE.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Galileo la data de Joi Dec 20, 2012 11:00 pm

Excelent Impactul de aseara. E un must-see, nu cred ca WWE-ul va putea face un astfel de show de sarbatori. Poate ii fac si un review mai tarziu la cat de bun a fost

Galileo

Sus In jos

Mesaj Scris de Hopsin la data de Sam Dec 22, 2012 12:38 pm

Ce cacat a fost segmentul cu Hogan si Aces and Eights.

8 tipi din Aces and EIghts sau cat cacat sunt ei, fug de Bully Ray?

Really? Really? Really?

WHAT THE FUCK? 8 oameni, Devon are o bata de baseball in mana si fug de Bully Ray.
As fi inteles daca ar fi ramas in jurul ringului ezitand sa intre in ring, dar 8 oameni sa fuga de 2 oameni, ma rog 1 om si un zombie. FUCK TNA.
Hopsin

Sus In jos

Mesaj Scris de Kevinsteen12 la data de Joi Ian 17, 2013 12:07 pm

Am vazut spoilerele de la X-Travaganza. De abia astept sa vad PPV-ul asta! Apropo, ca tot vorbeam de X-Division, mi-am dat seama ca acum dupa taierea PPV-urilor, n-o sa mai fie chestia aia de anul trecut la Destination X, adica campionul poate renunta la titlu pt a avea o sansa la cel mondial. Pacat, era o idee destul de buna, poate o avem la Slammiversary...

Kevinsteen12

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Vin Ian 18, 2013 1:27 am

Nu cred ca o vom avea din nou... de aia prima data nu mi-a placut ideea asta cu taierea PPV-urilor LIVE si inlocuirea cu altele inregistrate cu diverse concepte noi... Am vazut si eu spoilerele de mult, dar nu e chiar asa interesant PPV-ul, zic eu...

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Ivan la data de Vin Ian 18, 2013 3:26 am

Ce parere ati avut de impactul de aseara? happy

Ivan
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Sus In jos

Mesaj Scris de Kevinsteen12 la data de Vin Ian 18, 2013 3:33 am

ZenoWoW a scris:Nu cred ca o vom avea din nou... de aia prima data nu mi-a placut ideea asta cu taierea PPV-urilor LIVE si inlocuirea cu altele inregistrate cu diverse concepte noi... Am vazut si eu spoilerele de mult, dar nu e chiar asa interesant PPV-ul, zic eu...
Ba da, e chiar interesant, cu exceptia unui meci sau 2, celelate de abia astept sa le vad. Pana la urma, eu sunt de acord cu taierea PPV-urilor LIVE, adica deja a venit o obisnuinta sa ai 2-3-4 show-uri si dupa PPV. E mult mai bine asa, e timp sa se faca build-up pt toate meciurile, si sa iasa si un card interesant si de urmarit.

Kevinsteen12

Sus In jos

Mesaj Scris de Ivan la data de Vin Ian 18, 2013 3:46 am

Taz, liderul Aces'n'Eights.. Ce parere aveti?

Ivan
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Sus In jos

Mesaj Scris de Galileo la data de Vin Ian 18, 2013 4:00 am

Neasteptat, complet neasteptat. Show-ul de aseara a fost decent, insa it sucked cand vine vorba de wrestling

Galileo

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum